DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Články pro časopisy

O ČEM JE ROK 2017 (plná verze, pro časopis Claudia 1/2017)

 

 

Máme za sebou náročný, dokončovací, rozlučkový rok 2016, kdy jsme si mnozí dělali smělé plány a netrpělivě očekávali vhodný čas pro nové začátky. A ten právě přichází, protože po sečtení číslic roku 2017 dostáváme číslo jedna.

Co přesněji to pro nás všechny znamená a co nám jedničková vibrace nabízí? Především naprosto otevřené pole působnosti všude tam, kde se chceme prosadit sami za sebe, jako individuální bytosti, samostatní jedinci schopní jednat spontánně a nebát se zariskovat. Podle rčení risk je zisk, nikdy nelze prohrát, protože vždy získáváme - zážitky a zkušenosti díky kterým se rozvíjíme.

Rok je celkově vhodný pro nové začátky, nové způsoby jednání, zaměření se na svoje přání, odpouštění sobě i druhým a odpoutání se od sebeobětování. Jednička vybízí k naplnění svých potřeb pozornosti, umožňuje ukázat, čím je každý z nás jedinečný a probouzí touhu vzít už konečně tvoření svého života do vlastních rukou

 

Jak se rok s vibrací čísla 1 odrazí ve vztazích?

Především příležitostí odpoutat se od starých křivd a nezdravé citové závislosti na partnerovi, vymezit si více času pro svoje aktivity, prosadit si právo na vyplnění své poloviny odpovědnosti za tvoření vztahu a pro všechny ty, co se dosud jen vezli, se naskýtá šance přispět svými nápady. Nastupující rok přeje rovnocennosti, rovnoprávnosti a vymezování si hranic tak, aby naše vztahy nebyly založeny na využívání, ale vzájemné výměně energií.

Pro mnoho lidí bude velkou výzvou naučit se spoléhat víc sám na sebe a své schopnosti. Povede je to do pocitů osamělosti, které jsou ale, narozdíl od občasné vědomě zvolené samoty, nezdravé. Je důležité pochopit, že trávit čas občas sám znamená načerpat sílu ze spojení se svým nitrem a otevřít si cestu k objevení vlastních přání a cílů.

V rodinném životě je zde výrazná šance rodičů převzít autoritu nad svými dětmi, zvlášť pokud se to dosud nedařilo, což obnáší schopnost ustát zdravě položená pravidla, která sami rodiče dodržují a tím jdou příkladem. Dalším atributem roku 2017 je totiž vytrvalost a schopnost stát si za svými názory, aniž bychom poškodili druhou stranu (v tomto případě dítě) znevážením jeho postojů a emocí. Harmonie v rodině nastává v tom okamžiku, kdy každý má své místo a prostor pro tvoření a sebevyjádření.

 

Práce a kariéra

Těm, co mají v plánu vítězná tažení na uspokojivější zaměstnání, vyšší pozice nebo příjemnější platové ohodnocení, se otevírají všechny možnosti. Potřebují k tomu ovšem velkou dávku sebedůvěry, nadšení a vyzařování pocitů typu "já už jsem to vlastně získal/a a jsem z toho úplně nadšený/nadšená". I ostatní, co by si rádi udrželi dosavadní místo, udělají dobře, když začnou dávat najevo víc vlastní iniciativy, aby pak nelitovali, že promarnili šanci vylepšit si pracovní náplň dobrým nápadem.

 

Zdraví

 

Protože jsme národem s vysokým počtem onemocnění trávení, měli bychom využít tento rok pro nápravu duchovních příčin a ozdravit se propuštěním starých bolestí, křivd a neodpuštění. Každý sám za sebe se můžeme zeptat – co nedokážu strávit a mám ze svého života (potažmo těla) vypustit? Zejména duchovní číslo 7, obsažené v roce 2017, nám tyto informace dokáže zprostředkovat. Stačí se jen naladit, netlačit na nic silou a naslouchat.

 

A co čísla a karty radí jednotlivým znamením zvěrokruhu?

 

Berani, vám je jedničková vibrace velmi blízká a cítíte se v ní jako ryba ve vodě. Přesto vás čeká duchovní transformace, která v konečném důsledku povede k otevření radosti ze života, namísto stylu jednání "co nejde silou, jde ještě větší silou", kterým jste disponovali doposud.

Býci, skvěle se umíte pohybovat v materiálním světě, ale teď přichází čas věnovat se více své duši a uzdravování svých zranění. Nehmotný svět bytostí světla je vám otevřen, nebojte se vstoupit, např. přes jógu a meditace.

Blíženci, rozvíjejte svůj nesporný šarm a půvab, zaměřte se na zkrášlovací a odpočinkové aktivity. Celý rok přeje otevírání srdce a novým láskám, nebo postoupení na vyšší úroveň ve vztazích současných.

Raci, pozor na pocity vyhoření. Potřebujete více odpočívat a naučit se nechat věci plynout, jinak vlivem únavy sednete na lep falešným vlivům (podvodníkům) a budete se cítit zrazeni. Upřímné vyjádření pocitů vás navrací do svého středu a dává řádnou porci energie.

Lvi, abyste se necítili přetíženě, začněte si všímat, kolik jste si naložili na svá bedra. Neste jen zodpovědnost za vlastní život a sejměte starosti o druhé. Pak se budete cítit jako znovuzrození.

Panny, pochopte, že jediná omezení, která máte, vám klade vaše vlastní mysl. Začíná vám svítat, že jste svobodné bytosti, tak si uvědomte svůj potenciál a otevřete dvířka klece. Vždyť nejsou zamknutá.

Váhy, pro vás nejvíce platí slova o potřebě oprostit se od závislostních vztahů, vyléčit si staré zranění z partnerství a tím přirozeně odpustit dávné situaci a naučit se jen tak být. Přijměte se celé tak jak jste, aniž byste zkoumaly, co na vás říká okolí.

Štíři, vám čísla radí, abyste zapomněli na minulost a snažili se o bytí v přítomnosti. Když vám sklouznou myšlenky do bolavých vzpomínek, zabrzděte, uvědomte si to a přesměrujte pozornost do činnosti, kterou právě provádíte. Jinak nebudete mít dost sil na nové projekty.

Střelci, odpovězte si na otázku: co bych ráda dělal/a právě teď, kdybych měl/a kouzelný prsten, co splní každé přání? Běžte si za svými sny a soustřeďte se víc na ně než na pocity povinnosti. Jste svobodné bytosti a vaše šípy přání míří vysoko, tak proč zůstávat při zemi.

Kozorozi, přichází čas pro meditaci. Ta vám není vlastní, ale čísla roku 2017 vás k ní vybízejí. Není to ztráta času a není to dřina, právě od té si tak můžete odpočinout a těšit se z toho, kolik vám chodí nových a skvělých nápadů a inspirativních lidí do života.

Vodnáři, máte zasuté pocity viny a z něčeho špatné svědomí? Pravděpodobně jste nebyli dostatečně přijati v dětství jako jedinečné a úžasné bytosti, kterými jste a dušičku to v koutku ještě trápí. Vědomě si říkejte, že souzení je problém těch, co soudí. Vy svůj úkol tady na planetě plníte právě tím, že si dovolujete nejít se stádem a být originální.

Ryby, vy jste velmi mírumilovné bytosti. Až tak, že přitom často potlačujete emoce a ty pak způsobují nedostatek energie a radosti. Dovolte si být přímější, průbojnější a upřímnější v sebevyjádření, i když se to týká vzteku. Ten taky patří do bohaté škály lidských emocí a dovede dát dobrý impuls ke změně jednání.

 

Všem znamením ze srdce přeju, aby si užili nejen vánoční svátky, ale i celý další rok podle svých představ, v pohodě a v souladu se svou duší a ti, co hledají svou cestu, aby si uvědomili, že už po ní kráčí a i to, co se jeví jako chyba, je jen jedním krůčkem k poznání sebe sama a toho, co chtějí z hloubi srdce. A pamatujte, že zázraky se dějí těm, co je chtějí a umějí vidět.

 

Kristýna Armen

Pro Překvapení (březen 2017)