DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

TERAPIE PRO DUŠI

 

TERAPIE PRO DUŠI

Níže uvádím metody, kterými jsem se inspirovala v průběhu času, až se mi ucelil můj způsob přistupování k sezením. Jedná se ale především o velmi intuitivní průvodcovskou práci, která je o důvěře ve vedení Vyšší milosti (Božství, Vyšší moc, nazvěte si sami), kdy víc než nějaká konkrétní metoda působí sama síla Bytí. Není to tedy o metodě na objednávku vámi dopředu. Vše samo vyplyne po našem krátkém úvodním rozhovoru přímo na sezení. 

 

 

KINEZIOLOGIE (ONE BRAIN) A JINÉ TERAPIE

 

CO JE TO KINEZIOLOGIE?

 

  Jedná se o metodu (přesněji tzv. Metoda One Brain), která kombinuje techniky staré čínské medicíny s těmi novodobými západními.

  Pomocí svalového testu kineziolog prostřednictvím změny svalového napětí klienta získá informace o situaci, která vedla k zablokování, o věku příčiny a potřebných korekcích . Kineziologické odblokování spočívá v návratu do situace, kde došlo k traumatu, ovšem s tím rozdílem, že za podpory terapeuta a plného prožití emocí již tato situace není tak tíživá a dochází k úlevě. 

  One Brain je možné použít pro řešení jakéhokoli psychického či fyzického problému, který vznikl v důsledku nějakého negativního stresujícího zážitku. Odstraněním negativní emoce z minulosti se zbavujeme zátěže i pro přítomnost a programujeme si možnost volby vnímání dané situace do budoucnosti.

 

  JAK PŮSOBÍ STRES?

 

  Stres způsobuje stažení svalů a zablokování energetického proudění na úrovni mozku přes meridiány k jednotlivým orgánům a částem těla. Důsledkem tohoto zablokování jsou různá psychická a psychosomatická onemocnění, jako je vyčerpání, únava, alergie, astma, deprese, fobie, strachy, úzkost, různé bolesti a podobně. U dětí může stres zapříčinit poruchy učení, psaní, čtení, hyperaktivitu apod. Díky kineziologii, která sice přímo neléčí a nediagnostikuje, lze odstraněním emocionálního stresu, který byl příčinou nemoci, viditelně zlepšit psychické i fyzické zdraví.

 

  S ČÍM KINEZIOLOGIE POMŮŽE?

 

  • s odstraněním stresu ze současných problémů i z minulosti

  • s vyčerpáním, závislostmi, strachem, fóbiemi, depresemi

  • s jakýmikoli traumaty

 

  CO JEŠTĚ UMOŽŇUJE?

 

  • zvýšit sebeúctu a psychickou pohodu

  • zvýšit sebevědomí a porozumění sám sobě i druhým

  • zlepšit své vztahy pracovní i osobní

  • zlepšit schopnost komunikace

 

REGRESNÍ TERAPIE

​Společně půjdeme do okamžiku, kdy došlo ke vzniku Vašeho problému, který si s sebou nesete z minulosti. Tato minulost může být nedávná, tzn. z prenatálu či dětství, nebo z některého z minulých životů. Pochopením, že není třeba opakovat stále stejný nefunkční vzorec chování, se osvobodíte a vědomě přenesete tuto svobodu do nynějšího života.

Nejsem příznivcem několikahodinových sezení a procházení deseti životů s podobným dějem, protože tento způsob je pro klienta velmi náročný. Z vlastní zkušenosti vím, že stejně efektivní a přitom méně zatěžující je projít jedním životem, kde budete upozorněni při terapii na nejdůležitější momenty k procítění a pochopení do hloubky. Terapeut nerozhoduje o tom, co bude vyjeveno, ani to neřídí. Ukáže se vždy to, co je v daném okamžiku nejpřínosnější k pochopení a změně klientova nazírání na situaci.

 

VOICE DIALOGUE

  Terapie s podosobnostmi - jde o metodu vhodnou k urovnání vnitřních rozporů, kdy se společně věnujeme těm vašim částem, které mají protichůdné tendence. Tím je možné nastavit rovnováhu.

 

Další používané metody: konstelace traumatu, EFT, EMI

 

Všechny terapie jsou individuální, proto prosím choďte jednotlivě.

 

CO SE DĚJE PO TERAPII

 Na terapii většinou jdeme, když nejsme spokojeni se současnou situací a jsme pod tlakem, v depresi nebo prostě jen chceme změnu. Logicky tedy předpokládáme, že se naše situace zlepší a nám se uleví. To se také po správně provedené terapii děje, jenže:

Často právě zvíření usazenin uvnitř nás způsobí za začátku pravý opak – vyplavují se emoce jako vztek, smutek, přijde únava, rýma, apod. Tady je zapotřebí si uvědomit, že každý zásah do systému přesvědčení ovlivňuje i tělo a naopak, každý zásah na těle ovlivňuje psychiku.

Takže když se jde na masáž, masér hrábne do bolavých míst nebo dokonce baňkuje, je jasné, že následujících pár dní bude poměrně (a v případě baněk i viditelně) bolavých.

Proto není třeba panikařit ani co se psychoterapií týče. Právě naopak, reakce typu "děkuji, že můžu nechat tímto odejít vše nepotřebné, i když je to momentálně nekomfortní" je žádoucí a pro duši úlevná. Pozitivní účinky proběhlé terapie nelze zastavit, ale proč si je zpomalovat strachem, že něco není v pořádku a brát přirozené příznaky dobrých změn jako problém...

Pro dobrý pocit si můžete před i po terapii požádat, aby vše proběhlo účinně a jemně. I rozhodnutí projít méně jemně a odležet si týden v posteli je ale v pořádku, pokud to tak chcete.

Posledním bodem, ke kterému se vyjádřím, je motivace a víra v účinnost. Pokud tyto chybí, nejdříve se podívejte, zda jste ochotni tuto důvěru v toužebné změny posilovat, protože se těžko stane něco, co si nedovedete představit.